Dopoledne ještě strávíme na druhé straně Darwinu, v části Funnie Bay, kde je opravdu krásně a pohodově(viz. foto). Převládající dojem z Darwinu jako pohodového, přívětivého města, dneškem v nás ještě zesiluje. Nezapomeneme se vykoupat ve slaném jezeře a obdivujeme krásné stromy, jak v oceánu tak na souši (viz. fota). Kolem poledne se loučíme s Indickým oceánem a jedeme do Kakadu National Park. Jelikož park je obrovský, dnes se rozhodneme prozkoumat jeho severní část Ubirr se skalními malbami starými přes 2000 let (viz. foto). To je prostě uchvacující neuvěřitelná paráda, to se musí prostě vidět!!!! Nebyli bychom to my, kdybychom se nevydrápali na nejvyšší vrchol s překrásným rozhledem do celého Kakadu National parku. My dospělí řadíme tu krásu mezi australských TOP 3, Maty dokonce před Uluru. Neuvěřitelná rozmanitost přírody od skalních Rainbow serpentýn napravo, po zelené mokřiny (v Austrálii velmi vzácné)nalevo, a přímo před námi je opravdu divoký deštný prales s písečnými dunami (nechápeme, kde se tu vzaly) a East Alligator River, prý plná krokodýlů (viz. foto). My žádného teda neviděli. Dalo by se tu chodit hodiny a hodiny, ale blíží se šestá hodina večerní a děti již protestují proti dalším dnešním botanickým „zážitkům“ a tak míříme na večeři do kempu. Kakadu poznámky na okraj: • Velmi mile nás překvapilo, že se zde neplatí žádné vstupné, na rozdíl od jiných Národních parků, asi protože Kakadu patří celému Australian Commonwealth. Ostatní národní parky patří vždy jednotlivým svazovým státům a ty si určují výše vstupného samostatně. • Další příjemnost je v kempech, patřící zdejšímu Kakadu managementu, kdy je poplatek pouze symbolický a záleží na každém kolik vloží do kasičky. Kempy jsou zde na velmi vysoké úrovni, co se služeb, hygieny, čistoty týká. • Taková aboriginská libůstka je, že některé trasy, zvláště na skalní malby, jsou otevřené ne do konkrétní hodiny, ale do sunset (západ slunce), zdá se nám to tady pro tuto oblast velmi symbolické.
Úterý 8. 12.
OdpovědětVymazatDopoledne ještě strávíme na druhé straně Darwinu, v části Funnie Bay, kde je opravdu krásně a pohodově(viz. foto). Převládající dojem z Darwinu jako pohodového, přívětivého města, dneškem v nás ještě zesiluje. Nezapomeneme se vykoupat ve slaném jezeře a obdivujeme krásné stromy, jak v oceánu tak na souši (viz. fota). Kolem poledne se loučíme s Indickým oceánem a jedeme do Kakadu National Park. Jelikož park je obrovský, dnes se rozhodneme prozkoumat jeho severní část Ubirr se skalními malbami starými přes 2000 let (viz. foto). To je prostě uchvacující neuvěřitelná paráda, to se musí prostě vidět!!!! Nebyli bychom to my, kdybychom se nevydrápali na nejvyšší vrchol s překrásným rozhledem do celého Kakadu National parku. My dospělí řadíme tu krásu mezi australských TOP 3, Maty dokonce před Uluru. Neuvěřitelná rozmanitost přírody od skalních Rainbow serpentýn napravo, po zelené mokřiny (v Austrálii velmi vzácné)nalevo, a přímo před námi je opravdu divoký deštný prales s písečnými dunami (nechápeme, kde se tu vzaly) a East Alligator River, prý plná krokodýlů (viz. foto). My žádného teda neviděli. Dalo by se tu chodit hodiny a hodiny, ale blíží se šestá hodina večerní a děti již protestují proti dalším dnešním botanickým „zážitkům“ a tak míříme na večeři do kempu.
Kakadu poznámky na okraj:
• Velmi mile nás překvapilo, že se zde neplatí žádné vstupné, na rozdíl od jiných Národních parků, asi protože Kakadu patří celému Australian Commonwealth. Ostatní národní parky patří vždy jednotlivým svazovým státům a ty si určují výše vstupného samostatně.
• Další příjemnost je v kempech, patřící zdejšímu Kakadu managementu, kdy je poplatek pouze symbolický a záleží na každém kolik vloží do kasičky. Kempy jsou zde na velmi vysoké úrovni, co se služeb, hygieny, čistoty týká.
• Taková aboriginská libůstka je, že některé trasy, zvláště na skalní malby, jsou otevřené ne do konkrétní hodiny, ale do sunset (západ slunce), zdá se nám to tady pro tuto oblast velmi symbolické.